77 lat temu w Warszawie otwarto pierwszy Dworzec Śródmieście
77 lat temu, 23 czerwca 1949 roku, otwarto pierwszy Dworzec Śródmieście w Warszawie. Wraz z uruchomieniem linii średnicowej powstał prowizoryczny, drewniany pawilon przy skrzyżowaniu ulicy Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich, który zapoczątkował dzisiejszy, podziemny kompleks.
Na zdjęciu hala tego dworca (jakość poprawiona przez AI)
Komentarze
Prześlij komentarz